Z Bratislavy do Malty už za 29€

Staré žaláre, stredové jaskyne a mnoho ďalších historických miest nájdete v Malte. Úzke prenádherné ulice , mestá a dediny vedú k hlavnému námestiu, ktorému dominuje obrovský barokový kostol. Vzhľadom k tomu že krajina je posiata stredovekými vežami, božskými kaplnkami a najstaršími známymi ľudskými štruktúrami na svete, ostrovy boli právom opísané ako otvorené múzeum.

Maltézske súostrovie leží prakticky v centre Stredozemného mora, 93 km južne od Sicílie a 288 km severne od Afriky. Súostrovie sa skladá z troch ostrovov: Malta, Gozo a Comino s celkovým počtom vyše 400 000 obyvateľov, ktorí zaberajú rozlohu 316 km2.

Malta je najväčším ostrovom, kultúrnym, obchodným a administratívnym centrom. Gozo je druhým najväčším ostrovom a je viac vidieckeho charakteru, je charakterizovaný rybolovom, turistikou, remeslami a poľnohospodárstvom. Comino, najmenší z tria, má jeden hotel a je zväčša neobývaný.

S vynikajúcim slnečným počasím, atraktívnymi plážami, prekvitajúcim nočným životom a 7000 rokov zaujímavej histórie je tu veľa čo vidieť a robiť.